Roland Garros: awans obrończyni tytułu do półfinału

Roland Garros: awans obrończyni tytułu do półfinału

Broniąca tytułu Francesca Schiavone awansowała we wtorek do półfinału wielkoszlemowego turnieju na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa w Paryżu (z pulą nagród 17,052 mln euro). Włoszka pokonała Rosjankę Anastazję Pawliuczenkową 1:6, 7:5, 7:5.
Schiavone musiała się sporo napracować, aby pokonać utalentowaną Rosjankę. Pawliuczenkowa wygrała gładko pierwszego seta 6:1, a w drugim przez długi czas miała przewagę - prowadziła nawet 4:2. - Nie zagrałam dzisiaj dobrze. Mam nadzieję, że lepiej wypadnę w półfinale, ponieważ ten tłum na trybunach zasługuje na obejrzenie dobrego tenisa - przyznała Schiavone.

W drugiej wtorkowej parze ćwierćfinałowej spotkają się Francuzka Marion Bartoli (11.) i Rosjanka Swietłana Kuzniecowa (13.).

Wieczorem zakończy się mecz Szwajcara Rogera Federera. Rywalem rozstawionego z numerem trzecim zawodnika jest Francuz Gael Monfils (nr 9.). Zwycięzca walczyć będzie z niepokonanym od początku roku Serbem Novakiem Djokovicem (3.).

Tenisista z Belgradu już w poniedziałek awansował do półfinału bez walki - wygrał walkowerem z kontuzjowanym Włochem Fabio Fogninim.

Tymczasem we wtorek dokończono mecz 1/8 finału, w którym Szkot Andy Murray mierzył się z Serbem Viktorem Troickim (w poniedziałek został przerwany z powodu ciemności). Grę wznowiono od stanu 2-2 w setach. W decydującym Serb prowadził już 5:2, a wkrótce potem 5:3 i 30-0 (przy swoim serwisie). Od tego momentu zupełnie się jednak pogubił i przegrał ostatecznie 5:7.