El. MŚ-2014: kolejna wpadka Argentyny

Urugwaj pokonał na własnym stadionie Chile 4:0 (2:0) w meczu eliminacji do mistrzostw świata 2014. Wszystkie bramki zdobył napastnik Liverpoolu Luis Suarez. Natomiast również grająca u siebie Argentyna tylko zremisowała 1:1 (0:0) z ostatnią w tabeli Boliwią.
Chile, osłabione brakiem pięciu podstawowych piłkarzy, których selekcjoner Claudio Borghi wyrzucił ze zgrupowania za picie alkoholu, nie było w stanie nawiązać walki z mistrzem Ameryki Południowej.

Suarez na listę strzelców wpisywał się w 42, 45, 68 i 74 minucie. Kiedy opuszczał boisko zmieniany przez Cristiano Rodrigueza kibice zgotowali mu owację na stojąco. - Aż ścisnęło mnie w żołądku i omal się nie rozpłakałem - powiedział po meczu wzruszony napastnik. Urugwaj z  siedmioma punktami prowadzi w tabeli. Nad kolejnymi rywalami ma trzy "oczka" przewagi.

Znacznie mniej powodów do zadowolenia ma inna gwiazda południowoamerykańskiego futbolu - Lionel Messi. W Barcelonie strzela bramki jak na zawołanie, jednak w  reprezentacji Argentyny przychodzi mu to znacznie trudniej. Po październikowej porażce z Wenezuelą i tym razem zespół Alejandro Sabelli spisał się poniżej oczekiwań

W Buenos Aires sensacją zapachniało w 56. minucie, gdy prowadzenie Boliwii dał Marcelo Martins. "Albicelestes" wyrównali co  prawda chwilę później dzięki trafieniu Ezequiela Lavezziego, ale z  remisu z outsiderem rozgrywek, co oczywiste, nie są zadowoleni. - Jesteśmy wściekli, bo zmarnowaliśmy mnóstwo okazji. Mieliśmy pecha. Teraz na stratę punktów nie będziemy już sobie mogli pozwolić -  podkreślił Messi.

W pozostałych piątkowych meczach Kolumbia zremisowała 1:1 z Wenezuelą, a Paragwaj pokonał Ekwador 2:1. Brazylia, jako gospodarz mundialu w 2014 roku, jest zwolniona z eliminacji.