Bundesliga: Lewandowski razy 10

Robert Lewandowski zdobył dziesiątego gola w tym sezonie Bundesligi. Jego Borussia Dortmund zremisowała w 15 kolejce na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach 1:1 i straciła pozycję lidera na rzecz Bayernu Monachium. Napastnik reprezentacji Polski może uważać obecny sezon Bundesligi za bardzo udany. Jesienią zdobywa regularnie gole - w ostatnich ośmiu meczach niemieckiej ekstraklasy trafił osiem razy do bramki rywali.
Lewandowski pokonał bramkarza rywali w 40 minucie strzałem głową po dośrodkowaniu Mario Goetze. Gospodarze wyrównali osiemnaście minut przed końcem spotkania - gola na wagę punktu zdobył były reprezentant Niemiec Mike Hanke. Lewandowski rozegrał całe spotkanie, podobnie jak Łukasz Piszczek. Trzeci z reprezentantów Polski w Dortmundzie - Jakub Błaszczykowski - wszedł na boisko w 77 minucie.

W tabeli Borussia spadła na drugie miejsce i posiada identyczny dorobek jak jej imienniczka z Moenchengladbach (po 30 pkt). Punkt więcej ma powracający na pozycję lidera Bayern Monachium, który rozgromił u siebie Werder Brema 4:1. Po dwa gole dla Bawarczyków zdobyli Franck Ribery i Arjen Robben, ale Holender w obu przypadkach trafił z rzutów karnych.