Szef irańskiego programu nuklearnego powiedział, że jego kraj jest gotowy bardziej aktywnie współpracować z Międzynarodową Agencją Energii Atomowej.
"Z pewnością spróbujemy w większym stopniu współpracować z MAEA i przedstawić jej wszystkie niezbędne informacje o irańskich działaniach" - powiedział na konferencji prasowej Gholamreza Aghazadeh.
MAEA zgłosiła wątpliwości dotyczące irańskiego programu nuklearnego, wytykając Teheranowi niedociągnięcia w informowaniu o transportach materiałów nuklearnych i działalności irańskich ośrodków badawczych.
W czwartek MAEA wezwała Iran do przystąpienia do protokołu dodatkowego do traktatu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej. Oznaczałoby to zgodę na ostrzejszy niż dotychczas reżim inspekcji międzynarodowych. Dotąd Iran konsekwentnie odmawiał podporządkowania się szerokiemu zakresowi inspekcji.
sg, pap