Najatrakcyjniejsze miasta w Polsce. Warszawa przegrywa z Krakowem i...

Najatrakcyjniejsze miasta w Polsce. Warszawa przegrywa z Krakowem i...

Dodano:   /  Zmieniono: 7
Kraków (fot. sxc.hu) / Źródło: FreeImages.com
Spółka zajmującą się rynkiem luksusowych nieruchomości przez Poland Sotheby's International Realty przygotowała ranking 10 najatrakcyjniejszych miast w Polsce. Na pierwszym miejscu znalazł się Kraków. Mieszkańców stolicy na pewno nie ucieszy fakt, że Warszawa zajęła dopiero 4. miejsce. Sprawdź, gdzie w Polsce żyje się najlepiej.
Źródło: tvn24bis.pl
1. Kraków
Spółka Poland Sotheby's International Realty oceniła, że to w Krakowie żyje się najlepiej. W uzasadnieniu podkreślono, że w tym mieście nie sposób się nudzić dzięki licznym kawiarniom, restauracjom, galeriom czy teatrom. Kraków zyskuje na atrakcyjności dzięki swojemu położeniu. Mieszkańcy miasta mogą na weekend wyjechać w góry lub zdobywać skały Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

2. Trójmiasto
Twórcy rankingu nie mają wątpliwości, że Gdańsk, Sopot, Gdynia to "nie miejsce do mieszkania, ale styl życia". Mieszkańcy mogą być dumni z zielonych bulwarów, piaszczystych plaż, licznych festiwali, modnych klubów oraz z sopockiego mola.

3. Wrocław
To miasto znalazło się wysoko w rankingu ze względu na jego atmosferę. W ocenie Poland Sotheby's Wrocław jest "jedną z najbardziej zachodnich polskich aglomeracji".

4. Warszawa
Stolica Polski zajęła dopiero 4. miejsce w rankingu. Autorzy rankingu podkreślają, że w Warszawie nie brakuje zieleni, a życie tu jest "szybkie, intensywne, a jednocześnie bezpieczne".

5. Bydgoszcz
W rankingu doceniono Bydgoszcz. Miasto poprzecinane licznymi kanałami, przypomina Amsterdam. Zyskuje dzięki ciekawej architekturze. Na plus zaliczono też ciekawe wydarzenia artystyczne i rozległe tereny rekreacyjne.

6. Łódź
To miasto dla miłośników industrialnych klimatów. Opuszczone fabryki i ceglane bloki robotników, są przekształcane w luksusowe lofty i sklepy, dzięki czemu Łódź nabiera wyjątkowego charakteru.

7. Toruń
Poland Sotheby's International Realty oceniło, że Toruń to miasto we właściwej skali. Nie jest ani za duże, ani za małe. Zwrócono uwagę, że "średniowieczna zabudowa w centrum połączona z nowoczesną infrastrukturą stanowi wspaniałe tło dla życia mieszkańców, którzy chętnie korzystają z uroków okolicznych lasów i jezior".

8. Lublin
Autorów raportu zafascynował fakt, że Lublin jest miastem, w którym Zachód łączy się ze Wschodem. Dostrzegli tu "kresowe magiczne zaułki". "Nieczęsto zdarza się tak udane połączenie starej architektury i współczesnej zabudowy" - dodali.

9. Kazimierz Dolny
Niewielkie miasto trafiło do rankingu, ponieważ "wśród lessowych wąwozów Kazimierz posiada bogatą ofertę rekreacyjno-kulturalną. Przez cały rok można spędzać aktywnie czas, rozkoszując się urokiem starej zabudowy i wyjątkowych krajobrazów".

10. Zakopane
Zakopane doceniono za "połączenie możliwości obcowania z przyrodą i wygody". Podkreślono, że znajduje się tu wiele wakacyjnych rezydencji. W uzasadnieniu dodano, że "Zakopane to nie tylko narty i piesze wędrówki, ale tętniąca życiem miejscowość".
 7

Czytaj także