Pomysł na udane wakacje? Wybraliśmy najlepsze plaże w Grecji

Pomysł na udane wakacje? Wybraliśmy najlepsze plaże w Grecji

Dodano:   /  Zmieniono: 1
Navagio Beach (fot. amazingplacesonearth.com)
Po wybraniu dziesięciu plaż w Chorwacji prezentujemy kolejne miejsca dla tych, którzy lubią wypoczywać w śródziemnomorskim klimacie. Oto najlepsze plaże w Grecji.
Navagio Beach (Zakynthos)
Plaża mieści w północno-zachodniej części wyspy Zakynthos. Piękny krajobraz możemy podziwiać ze wzgórza, albo dotrzeć do jej brzegów łodzią. Nazywana jest także Shipwreck Beach i często możemy przeczytać o niej w folderach turystycznych. Wyróżnia ją niezwykle błękitna woda. (fot. amazingplacesonearth.com)

Koukounaries Beach (Skiathos)
Nazywana jest "szyszkową plażą", ponieważ wyspę porastają drzewa piniowe. Jest jedną z najpiękniejszych plaż basenu Morza Egejskiego. Turystów przyciąga tam krystalicznie czysta woda. W najgorętsze dni można znaleźć trochę cienia wśród zielonych drzew. (fot. girltweetsworld.com)

Elafonisi (Kreta)
To jedna z najbardziej wyróżniających się plaż w całej Europie, bowiem pokrywa ją różowy piasek. Na miejsce możemy dotrzeć pieszo. Wystarczy pokonać płytką lagunę. Znajduje się u południowo-zachodnich wybrzeży Krety. (fot. world-visits.com)

Anthony Quinn Beach (Rodos)
Anthony Quinn Beach leży 15 km od miasta Rodos. Nie jest jednak polecana rodzinom z dziećmi, ponieważ znajdują się na niej ostre skałki. Odpoczywają tam głównie młodzi ludzie. Plaża jest najbardziej oblegana w lipcu i sierpniu. (fot. sail-la-vie.com)

Porto Katsiki (Lefkada)
Jasnoniebieski kolor morza oraz niespotykany widok ze wzgórza - to główne cechy Porto Katsiki. Zacienione miejsca można znaleźć pod skałami. Mówi się, że to miejsce niezniszczone przez globalną turystykę. (fot.touristorama.com)

Myrtos (Kefalonia)
Znajduje się między górami Agia Dynasti i Kalon Oros. Dzięki temu nie występują tam silne wiatry i nagłe zmiany temperatur. Myrtos jest znana na całym świecie. Jest idealnym miejscem do spokojnego odpoczynku na drobnym, jasnym piasku. Woda zmienia tam swój kolor w zależności od warunków atmosferycznych i pory dnia. (fot. premiervillas.net)

Balos (Kreta)
Laguna Balos jest jednym z najpiękniejszych miejsc na Krecie. Położona jest na północno-zachodnim końcu wyspy. Można dostać się tam statkiem wycieczkowym lub samochodem. (fot. golocaltours.com.au)

Golden Beach (Thassos)
Znajduje się u wschodnich wybrzeży wyspy Thassos, w pobliżu miejscowości Skala Panagia. Wyróżnia ją krystalicznie czysta woda, piękne zachody słońca i złoty piasek. Ciągnie się przez 2,5 km. Miejsce idealnie nadaje się do nurkowania. (fot. villapegasos.gr)

Paleokastritsa (Korfu)
Paleokastritsa leży na zachodnim wybrzeżu Korfu. Ze stolicy wyspy do miejscowości prowadzi dobrze oznakowana droga. Na szczególną uwagę zasługuje skalista plaża i zatoka La Grotta. Woda przybiera tam odcień zieleni.(fot. corfu-kerkyra.eu)

Georgioupolis Beach (Kreta)
Znajduje się w północnej części Krety. Kiedyś była wioską rybacką, teraz jestem miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. Nadaje się także dla najmłodszych, ponieważ zejście do wody jest bardzo łagodne. (fot. budellisphotography.com)
-
 1

Czytaj także