Kto znajdzie się w Sejmie? Zobacz nazwiska przyszłych posłów

Kto znajdzie się w Sejmie? Zobacz nazwiska przyszłych posłów

Dodano:   /  Zmieniono: 2
Budynek Sejmu (fot. Wprost) / Źródło: Wprost
Wśród 460 posłów znajdą się m.in. liderzy partii, ministrowie, samorządowcy, byli sportowcy i wielu innych... Zachęcamy do zapoznania się z nazwiskami części posłów VIII kadencji Sejmu i sprawdzenia, kto zdobył największe poparcie w poszczególnych okręgach.

Oficjalny podział mandatów

PKW ogłosiła dziś oficjalny podział mandatów w nowym Sejmie. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego otrzyma 235 miejsc w Sejmie. Druga w kolejności Platforma Obywatelska dostanie 138 mandatów. Ruch Pawła Kukiza, czyli Kukiz'15, otrzyma 42 mandaty, zaś .Nowoczesna Ryszarda Petru - 28 mandatów. Najmniej miejsc w Sejmie otrzyma Polskie Stronnictwo Ludowe - partia otrzyma 16 mandatów. Mniejszość Niemiecka dostanie 1 mandat.

Nowi posłowie

Znane twarze, sejmowi weterani, sportowcy i... debiutanci.  Zapraszamy do zapoznania się z nazwiskami niektórych przyszłych posłów.

Okręg nr 1 (woj.dolnośląskie, siedziba: Legnica) Adam Lipiński (PiS) 26199 głosów (7,34 proc.), Elżbieta Witek(PiS) 22168 głosów (6.21 proc.), Robert Kropiwnicki (PO) - 8439 głosów  (2.37 proc.).

Okręg nr 2 (woj. dolnośląskie, siedziba: Wałbrzych) - Tomasz Siemoniak (PO) 30786 głosów (13.15 proc.)

Okręg nr 3 (woj. dolnośląskie, siedziba: Wrocław) Alicja Chybicka (PO) 62211 głosów (11,89 proc.), Beata Kempa (PiS) - 29877 głosów (5.71 proc.), Kornel Morawiecki (Kukiz'15) - 26101 głosów (4.99 proc.), Jacek Protasiewicz (PO) - 29922 głosów (5.72 proc.)

Okręg nr 4 (woj. kujawsko-pomorskie, siedziba: Bydgoszcz) - Tomasz Latos (PiS) - 40288 głosów (10,76 proc.), Paweł Olszewski (PO) 14438 głosów (3.86 proc.) Teresa Piotrowska (PO) 18678 głosów (4.99 proc.), Eugeniusz Kłopotek (PSL) 9143 głosów (2.44 proc.)

Okręg nr 5 (woj. kujawsko - pomorskie, siedziba: Toruń) Tomasz Lenz (PO) 21323 głosów (5,88 proc.), Anna Sobecka (PiS) - 16269 głosów (4.49 proc.)

Okręg nr 6 (woj. lubelskie, siedziba: Lublin) - Elżbieta Kruk (PiS) - 43432 głosów (8.91 proc.), Joanna Mucha (PO) 43459 głosów  (8.91proc.)

Okręg nr 7 (woj. lubelskie, siedziba: Chełm) - Beata Mazurek (PiS) 30365 głosów (8.94 proc.)

Okręg nr 8 (woj.lubuskie, siedziba: Zielona Góra) Elżbieta Rafalska (PiS) 22898 głosów (6.61 proc.), Stefan Niesiołowski (PO)- 29304 głosów (8.46 proc.)

Okręg nr 9 (woj. łódzkie, siedziba: Łódź) Piotr Gliński (PiS) 41697 głosów (11.61 proc.), Cezary Grabarczyk(PO) - 26591 głosów (7.41 proc.), Małgorzata Niemczyk (PO) - 17741 głosów, (4.94 proc.), Iwona Śledzińska-Katarasińska (PO) - 21424 głosów (5.97 proc.)

Okręg nr 10 (woj. łódzkie, siedziba: Piotrków Trybunalski) Elżbieta Radziszewska (PO) - 12741 głosów (4.46 proc.), Antoni Macierewicz  (PiS) - 33960 głosów (11.89 proc.)

Okręg nr 11 (woj. łódzkie, siedziba: Sieradz) Cezary Tomczyk (PO) - 26781 głosów, (7.24 proc.), Witold Waszczykowski (PiS) - 32909 głosów (8.9 proc.)

Okręg nr 12 (woj. małopolskie, siedziba: Kraków) Beata Szydło (PiS) - 96127 głosów (35.4 proc.)

Okręg nr 13 (woj. małopolskie, siedziba: Kraków) Małgorzata Wasserman (PiS) - 81379 głosów ( 14.99 proc.), Rafał Trzaskowski (PO) - 47080 głosów (8.67 proc.), Jarosław Gowin (PiS) - 43539 głosów (8.02 proc.), Ireneusz Raś (PO) - 24543 głosów (4.52 proc.)

Okręg nr 14 (woj. małopolskie, siedziba: Nowy Sącz) Arkadiusz Mularczyk(PiS) - 36903 głosów (11.89 proc.), Piotr Naimski(PiS) - 20408  głosów (6.57 proc.)

Okręg nr 15 (woj. małopolskie, siedziba: Tarnów) Włodzimierz Bernacki - 27673 głosów (9.49 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) - 12171 głosów (4.17 proc.)


Okręg nr 16 (woj. mazowieckie, siedziba: Płock) Wojciech Jasiński(PiS) - 31106 głosów (10.36 proc.), Marcin Kierwiński(PO) - 16271 głosów (5.42 proc.), Marek Jakubiak (Kukiz'15) 11131 głosów ( 3.71 proc.)

Okręg nr 17 (woj. mazowieckie, siedziba: Radom) Marek Suski (PiS) - 36542 głosów (13.27 proc.)

Okręg nr 18 (woj. mazowieckie, siedziba: Siedlce) Krzysztof Tchórzewski(PiS) - 26372 głosów (7.03 proc.), Krystyna Pawłowicz (PiS) - 18070 głosów (4.80 proc.),Marek Sawicki (PSL) - 11892 głosów (3.17 proc.)

Okręg nr 19 (woj. mazowieckie, siedziba: Warszawa) Ewa Kopacz (PO) - 230894 głosów (21.08 proc.), Jarosław Kaczyński(PiS) - 202424 głosów (18.48 proc.), Ryszard Petru(.Nowoczesna) - 129088 głosów (11.79 proc.), Paweł Kukiz (Kukiz'15)- 76675 głosów (7 proc.), Mariusz Kamiński (PiS) - 29654 głosów (2.71 proc.), Małgorzata Gosiewska (PiS)- 13976 głosów (1.28 proc.), Andrzej Halicki(PO) - 13859  głosów (1.27 proc.), Joanna Kluzik - Rostkowska (PO) - 12807 głosów (1.17 proc.)

Okręg nr 20 (woj. mazowieckie, siedziba: Warszawa) Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) - 80866 głosów (16.48 proc.), Mariusz Błaszczak (PiS) 73139 głosów (14.91 proc.), Jacek Sasin (PiS) 43250 głosów (8.82 proc.), Michał Kamiński (PO) 5877 głosów (1.2 proc.)

Okręg nr 21 (woj. opolskie, siedziba: Opole) - Patryk Jaki(PiS) - 29923 głosów (8.85 proc.)

Okręg nr 22 (woj. podkarpackie, siedziba: Krosno) Marek Kuchciński (PiS) 34558 głosów (10.57 proc.), Bogdan Rzońca (PiS) - 28356 głosów (8.68 proc.)

Okręg nr 23 (woj. podkarpackie, siedziba: Rzeszów) Krystyna Skowrońska (PO) - 23576 głosów (4.65 proc.), Jan Warzecha (PiS) 15240 głosów (3 proc.)

Okręg nr 24 (woj. podlaskie, siedziba: Białystok) - Krzysztof Jurgiel (PiS) - 44620 głosów (10.25 proc.), Dariusz Piontkowski (PiS) - 28378 głosów (6.52 proc.), Robert Tyszkiewicz (PO) - 19453 głosów (4.47 proc.), Tomasz Cimoszewicz (PO) - 14496 głosów (3.33 proc.)

Okręg nr 25 (woj. pomorskie, siedziba: Gdańsk)Jarosław Sellin (PiS)- 34997 głosów (8.19 proc.), Adam Korol(PO) - 28727 głosów (6.73 proc.), Agnieszka Pomaska(PO) - 22196 głosów (5.2 proc.), Sławomir Neumann - 20514 proc. (4.8 proc.)

Okręg nr 26 (woj. pomorskie, siedziba: Gdynia) Marek Biernacki (PO) - 42586 głosów (9.12 proc.), Jolanta Szczypińska (PiS)- 31013 głosów (6.65 proc.),Janusz Śniadek (PiS)- 26671 głosów (5.71 proc.), Henryka Krzywonos- Strycharska (PO) - 24333 głosów (5.21 proc.)

Okręg nr 27 (woj. śląskie, siedziba: Bielsko - Biała) Stanisław Szwed (PiS) - 46220 głosów (13.7 proc.),

Okręg nr 28 (woj. śląskie, siedziba: Częstochowa) - Szymon Giżyński (PiS) - 24802 głosów (10.48 proc.)

Okręg nr 29 (woj. śląskie, siedziba: Gliwice)- Borys Budka(PO) - 37761 głosów (12.86 proc.), Wojciech Szrama (PiS) - 34979 głosów (11.91 proc.)

Okręg nr 30 (woj. śląskie, siedziba: Rybnik) Izabela Kloc (PiS) 43648 głosów (15.05 proc.), Gabriela Lenartowicz (PO) 17823 głosów (6.15 proc.)

Okręg nr 31 (woj. śląskie, siedziba: Katowice)Marian Zembala (PO) - 53610 głosów (13.04 proc.), Grzegorz Tobiszowski (PiS) - 36422 głosów (8.86 proc.)

Okręg nr 32 (woj. śląskie, siedziba: Sosnowiec) Ewa Malik (PiS)    28909 głosów (10.16 proc.), Beata Małecka- Libera (PO) - 23429 głosów (8.23 proc.)

Okręg nr 33 (woj. świętokrzyskie, siedziba: Kielce) Zbigniew Ziobro (PiS) - 67238 głosów (14.35 proc.), Grzegorz Schetyna (PO) - 42376 głosów (9.04 proc.), Piotr Liroy-Marzec - 22614 głosów (4.82 proc.)

Okręg nr 34 (woj. warmińsko-mazurskie, siedziba: Elbląg) Jerzy Wilk (PiS) 14904 głosów (7.44 proc.)

Okręg nr 35 (woj. warmińsko-mazurskie, siedziba: Olsztyn) Iwona Arent (PiS) - 26377 głosów (9.91 proc.), Paweł Papke (PO) - 17376 głosów (6.53 proc.)

Okręg nr 36 (woj. wielkopolskie, siedziba: Kalisz) Jan Dziedziczak (PiS) - 26665 głosów (7.34 proc.), Joanna Lichocka (PiS) - 24122 głosów (6.64 proc.), Andżelika Możdżanowska (PSL) - 18776 głosów (5.17 proc.)

Okręg nr 37 (woj. wielkopolskie, siedziba: Konin) Witold Czarnecki (PiS) - 26399 głosów (9.52 proc.), Zbigniew Dolata (PiS) - 18060 głosów (6.51 proc.)

Okręg nr 38 (woj. wielkopolskie, siedziba: Piła) Jakub Rutnicki (PO) - 27916 głosów (10.33 proc.)

Okręg nr 39 (woj. wielkopolskie, siedziba: Poznań)Joanna Schmidt (.Nowoczesna) - 35202 głosów (8.59 proc.), Tadeusz Dziuba (PiS) 32910 głosów (8.03 proc.), Szymon Ziółkowski(PO) - 29760 głosów (7.26 proc.), Rafał Grupiński (PO) - 29122 głosów (7.1 proc.)

Okręg nr 40 (woj. zachodniopomorskie, siedziba; Koszalin) Czesław Hoc (PiS) - 25072 głosów (11.55 proc.)

Okręg nr 41 (woj. zachodniopomorskie, siedziba: Szczecin): Joachim Brudziński (PiS) - 46918 głosów (12.33 proc.), Bartosz Arłukowicz - 20678 głosów (5.43 proc.), Piotr Misiło (.Nowoczesna) 13871 głosów (3.65 proc.)


Pełne wyniki wyborów dostępne są na stronie PKW.


PKW

 2

Czytaj także