Dobry mecz Peszki, Koeln wygrywa z Mainz

Dodano:
Piłkarze FC Koeln wygrali u siebie z Mainz 4:2 w niedzielnym meczu 22. kolejki ekstraklasy Niemiec. Po dwie bramki dla gospodarzy zdobyli Lukas Podolski i Milivoje Novakovic. Dzień wcześniej lider rozgrywek Borussia Dortmund zremisowała z Kaiserslautern 1:1.
Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy, bo już w  trzeciej minucie Podolski dośrodkował w pole karne, a lotu piłki nikt nie  przeciął i wpadła do siatki. Niespełna pół godziny później (31. minuta) do wyrównania doprowadził Tunezyjczyk Sami Allagui, po sporym błędzie Adama Matuszczyka. Przed przerwą gospodarze zdołali jednak wyjść na prowadzenie, za sprawą gola Novakovicia.

10 minut po zmianie stron swoją drugą bramkę zdobył Podolski, a asystę zaliczył Sławomir Peszko. Pięć minut później gości dobił Novakovic, a dopiero minutę przed końcem spotkania rozmiary porażki zmniejszył Petar Sliskovic.

Poza Podolskim, który rozegrał świetne spotkanie, na boisku walecznością wyróżniał się też Peszko. Ten jednak, podobnie jak Matuszczyk, zobaczył żółtą kartkę. Po tym zwycięstwie FC Koeln z dorobkiem 25 punktów zajmuje już 13. pozycję w  tabeli ekstraklasy Niemiec. W drugim niedzielnym meczu Werder Brema zremisował na własnym boisku z Hannoverem 1:1.