Lekkoatletyczne MŚ w Londynie. Historyczny wynik, Polacy najlepsi w Europie

Lekkoatletyczne MŚ w Londynie. Historyczny wynik, Polacy najlepsi w Europie

Sztafeta 4x400 metrów z brązowymi medalami MŚ
Sztafeta 4x400 metrów z brązowymi medalami MŚ Źródło: Newspix.pl / RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT
Polacy wywalczyli łącznie osiem krążków lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie. Wynik biało-czerwonych plasuje ich na pierwszym miejscu wśród krajów europejskich i na ósmym miejscu w tabeli końcowej.

Reprezentanci Polski przywieźli ze stolicy Wielkiej Brytanii dwa złote, dwa srebrne i cztery brązowe krążki, co dało im 8. miejsce w klasyfikacji medalowej. Pierwsze przypadło Stanom Zjednoczonym, których reprezentanci zdobyli łącznie 30 medali. Na podium w klasyfikacji narodów uplasowała się jeszcze Kenia z 11 medalami, w tym 5 złotymi krążkami oraz RPA z 6 medalami. Najlepsze miejsce wśród krajów Starego Kontynentu zajęła Polska, pokonując m.in. takie potęgi jak Francja, Niemcy czy gospodarze zawodów.

Medale dla biało-czerwonych podczas mistrzostwa świata w Londynie zdobywali:

• Złoto: Anita Włodarczyk (rzut młotem), Paweł Fajdek (rzut młotem).
  • Srebro: Adam Kszczot (bieg na 800 metrów), Piotr Lisek (skok o tyczce).
  • Brąz: Wojciech Nowicki (rzut młotem), Kamila Lićwinko (skok wzwyż), Malwina Kopron (rzut młotem), Kobieca sztafeta 4x400 metrów (Małgorzata Hołub, Iga Baumgart,Aleksandra Gaworska i Justyna Święty).
Źródło: RMF FM