Straż Graniczna zatrzymała poszukiwanego 7 listami gończymi. Ścigał go Interpol

Straż Graniczna zatrzymała poszukiwanego 7 listami gończymi. Ścigał go Interpol

Zatrzymanie dokonane przez Straż Graniczną
Zatrzymanie dokonane przez Straż Graniczną / Źródło: Straż Graniczna
Straży Granicznej z placówki w Zielonej Górze-Babimoście udało się zatrzymać mężczyznę poszukiwanego łącznie siedmioma listami gończymi. Był on ścigany również przez Interpol.

Podczas kontroli drogowej pojazdu marki Volkswagen, funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze-Babimoście wylegitymowali pasażera, 46-letniego obywatela Polski, który na stałe mieszkał w Berlinie. Gdy udało się ustalić, że mężczyzna jest poszukiwany, strażnicy dokonali zatrzymania. Jak się okazało, 46-latek był ścigany w sumie 7 listami gończymi, w tym jednym wydanym przez Interpol.

W katalogu zbrodni, za które poszukiwany był mężczyzna znalazły się między innymi znęcanie się fizyczne i psychiczne, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, kradzieże z włamaniem oraz uchylanie się od obowiązku płacenia alimentów.

Po sporządzeniu dokumentacji procesowej, mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom policji celem osadzenia w areszcie śledczym. Jak podaje Straż Graniczna, mężczyzna za kratkami może spędzić najbliższe cztery lata i cztery miesiące.

Źródło: Straż Graniczna
 0

Czytaj także