Reprezentant Polski potrącony na przejściu dla pieszych. Był w drodze na zgrupowanie

Reprezentant Polski potrącony na przejściu dla pieszych. Był w drodze na zgrupowanie

Przejście dla pieszych, zdjęcie ilustracyjne
Przejście dla pieszych, zdjęcie ilustracyjne Źródło: Fotolia / Pink Badger
Alex Koliadych to 21-letni reprezentant Polski w kajakarstwie. Został potrącony na przejściu dla pieszych. Trafił do szpitala.

Nagranie ze zdarzenia opublikował portal ki24.info. Widać, jak w pewnej chwili auto z dużą prędkością uderza w przechodnia. Mężczyzna po zderzeniu z samochodem, wzbił się w powietrze, a następnie z dużą prędkością spadł na asfalt. Jak się później okazało, pokrzywdzony w wyniku zdarzenia został Alex Koliadych. 21-letni reprezentant Polski był w drodze na zgrupowanie reprezentacji kajakarzy przed mistrzostwami Europy. Koliadych trafił do szpitala.

Jak podaje Interia, kajakarz nie wystartuje w mistrzostwach Europy. Z informacji uzyskanych przez wspomniany portal wynika, że do wypadku miało dojść z winy kierowcy, gdy 21-latek znajdował się na przejściu dla pieszych.

Alex Koliadych jest dobrze zapowiadającym się zawodnikiem. Sportowiec ukraińskiego pochodzenia zajął szóste miejsce w finale A C-1 na dystansie 200 metrów, na torze Malta w Poznaniu. Do zdobycia medalu zabrakło mu wówczas mniej niż pół sekundy.