Kowalczyk znów jest najlepsza! Kolejne zwycięstwo w Tour de Ski

Kowalczyk znów jest najlepsza! Kolejne zwycięstwo w Tour de Ski

Dodano:   /  Zmieniono: 3
Justyna Kowalczyk (fot. FORUM)
Justyna Kowalczyk wygrała w Val di Fiemme siódmy etap, bieg ze startu wspólnego na 10 km techniką klasyczną, zawodów w biegach narciarskich Tour de Ski.
Polka o 6,3 s wyprzedziła Norweżkę Therese Johaug. Druga z Polek, Paulina Maciuszek, zajęła 32. miejsce w stawce 36 zawodniczek.

Przed ostatnim etapem cyklu Tour de Ski, którym będzie dziewięciokilometrowa wspinaczka na szczyt Alpe Cermis w Val di Fiemme przewaga Justyny Kowalczyk nad Włoszką Marianną Longą wynosi dwie minuty i osiem sekund.

Kowalczyk ma wielką szansę zostać drugą - po Fince Virpi Kuitunen - zawodniczką, która dwukrotnie wygrała TdS. Jeżeli wygra będzie również pierwszą w historii biegaczką, która zwyciężała w Tour de Ski rok po roku.