Małysz królem w Zakopanem. Polak wygrywa konkurs

Małysz królem w Zakopanem. Polak wygrywa konkurs

Adam Małysz wygrał pierwsze zawody w tym sezonie (fot. Forum)
Adam Małysz wygrał w piątek pierwszy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. To 39. wygrana Polaka w PŚ. Poprzednio Małysz triumfował 25 marca 2007 roku w Planicy.
Drugie miejsce zajął Austriak Andreas Kofler, a trzecie Niemiec Severin Freund. Ostatni raz Małysz triumfował w Zakopanem w konkursie rozegranym 30 stycznia 2005 roku. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Austriak Thomas Morgenstern uplasował się na 5. pozycji, a czwarty był wicelider - Szwajcar Simon Ammann.

Małysz w pierwszej serii oddał najdłuższy skok - 138,5 m, w finale wylądował o dziesięć metrów bliżej. W serii finałowej najdalej - na 135,5 m wylądowali Fin Matti Hautamaeki i Szwajcar Simon Ammann. Fin skakał z 7. belki startowej, Ammann z rozbiegu obniżonego do 6. belki.

Małysz umocnił się na 4. pozycji w klasyfikacji Pucharu Świata. Do zajmującego trzecie miejsce Ammanna traci już tylko osiem punktów.