Gorsi tylko Czesi

Zespół Australii wygrał w Peterborough (Anglia) finałowy turniej Drużynowego Pucharu Świata na żużlu. Polacy zajęli czwarte miejsce.
Australijczycy zgromadzili 64 punkty i wyprzedzili Danię - 58, Szwecję - 54 oraz Polskę - 48.
Zwycięstwo Australii nie było niespodzianką, bowiem w szeregach tego zespołu byli tak znakomici żużlowcy, jak Ryan Sullivan, Jason Crump, Leigh Adams i Todd Wiltshire - uczestnicy cyklu indywidualnych mistrzostw świata.
Rewelacyjnie jeździli natomiast w Petergorough Duńczycy, którzy zajęli ostatecznie drugie miejsce wyprzedzając Szwedów z Tony'm Rickardssonem.
Polacy rozpoczęli obiecująco. Po dwunastu biegach mieli na koncie sześć zwycięstw - trzy Golloba, dwa Hampela i jedno Cegielskiego - i wydawało się, że podobnie jak przed rokiem staną na podium. Druga część turnieju była już zdecydowanie słabsza w wykonaniu polskich żużlowców. Począwszy od 13. biegu tylko raz udało się reprezentantowi Polski wygrać (21. bieg - Hampel). Kłopoty miał Tomasz Gollob, który słabo startował i nie był w stanie nadrobić strat na dystansie, zajmując dwukrotnie czwarte i raz trzecie miejsce. Grzegorz Walasek zdobył zaledwie dwa punkty w czterech startach, Piotr Protasiewicz zgromadził sześć punktów w pięciu startach.
Efektem było czwarte miejsce w końcowej klasyfikacji, a jedynym zespołem, który Polakom udało się wyprzedzić, byli Czesi. W ekipie czeskiej dobrze jeździli bracia Drymlowie, ale mieli zbyt słabe wsparcie ze strony kolegów i nie nawiązali walki z czołówką.