Polskie juniorki najlepsze pod siatką

Polskie juniorki najlepsze pod siatką

Polskie siatkarki sięgnęły po mistrzostwo Europy juniorek w siatkówce. W finale turnieju w Zagrzebiu pokonały Ukrainę 3:0 (27:25, 25:16, 25:19).
W meczu o brązowy medal Białoruś wygrała z Holandią 3:0 (25:16, 25:18, 25:20).

W sobotę polski zespół, prowadzony przez Andrzeja Pecia i  Mariusza Pieczonkę, pokonał w półfinale Białoruś 3:2 (19:25, 20:25, 25:19, 25:20, 15:11). Ukraina wygrała z Holandią 3:0 (25:23, 25:21, 25:16).

Polskę w mistrzostwach Europy reprezentowała dwunastka zawodniczek: Anna Barańska (Gwardia Wrocław), Gabriela Buławczyk (Zawisza Sulechów), Milena Sadurek (SMS Sosnowiec), Justyna Ordak (Gedania Gdańsk), Joanna Kaczor (Gwardia Wrocław), Izabela Żebrowska (TPS Lublin), Agata Sawicka (ŁKS Łódź), Agnieszka Mitręga (Victoria Jaworzno), Anita Chojnacka (Nafta Gaz Piła), Paulina Gomułka (KS Poprad Stary Sącz), Sylwia Wojcieska (MKS Pruszków), Anna Podolec (MKS Łańcut).

Poza Barańską, Ordak i Kaczor wszystkie zawodniczki uczą się i  trenują w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu.

"O tym, że mamy zdolną młodzież nie będę mówił - powiedział trener pierwszej reprezentacji Zbigniew Krzyżanowski. - Taka jest w każdym kraju. Sukces pokazuje, że dorobiliśmy się dobrego systemu szkolenia młodzieży i praca w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu przynosi z roku na rok efekty."

Trener Zbigniew Krzyżanowski przed laty pracował w SMS Sosnowiec, a jego asystentem był Andrzej Peć. Obaj prowadzili reprezentację kadetek, która była najlepsza w Europie i czwarta w świecie.

"Widzę jak grupa szkoleniowa z Andrzejem Peciem świetnie pracuje -  dodał Zbigniew Krzyżanowski. - Są to prawdziwi zapaleńcy siatkówki i fachowcy. W grupie, która zdobyła złoty medal w  Zagrzebiu nie brakuje bardzo dobrych zawodniczek. Annę Podolec zabieram do Niemiec na mistrzostwa świata seniorek."