Przegraliśmy z Łotwą

Przegraliśmy z Łotwą

0:1 przegraliśmy z Łotwą w meczu eliminacyjnym piłkarskich Mistrzostw Europy po ładnej bramce łotewskiego napastnika Jurijsa Laizansa w 30. minucie meczu.
Polakom nie udało się zdobyć żadnej bramki, mimo nieustannych ataków na bramkę przeciwnika. Nie potrafili jednak sforsować dobrze grającej obronie przeciwnika. Nie pomógł nawet atut gry na własnym boisku i przed własną publicznością. W 30. minucie biało-czerwoni stracili gola po fatalnym błędzie obrońców, którzy pozostawili nie pilnowanego napastnika łotewskiego.
Wszystkiego żeśmy się spodziewali, ale nie tego, że ten mecz przegramy, powiedział po meczu trener reprezentacji Zbigniew Boniek.
Polacy grali w składzie:
1-Jerzy Dudek - 6-Tomasz Hajto, 5-Jacek Zieliński, 2-Krzysztof Ratajczyk, 4-Michał Żewłakow - 7-Tomasz Dawidowski, 3-Mariusz Kukiełka, 10-Mariusz Lewandowski, 11-Kamil Kosowski - 8-Artur Wichniarek, 9-Maciej Żurawski.
W sobotę w naszej grupie eliminacyjnej został także rozegrany mecz miedzy drużynami Szwecji i Węgier w Sztokholmie. Mecz zakończył się remisem 1:1 (0:1). Bramki strzelili: dla Szwecji: Zlatan Ibrahimovic (76), dla Węgier: Krisztian Kenesei.