Srebrne bokserki

Dwa srebrne medale wywalczyły Polki w finałach mistrzostw Europy w boksie kobiet w węgierskim mieście Pecs. Drużynowo były dziewiąte.
Srebro zdobyły Karolina Michalczuk (Gwarek Łęczna, 57 kg) i Karolina Łukasik (Legia Warszawa, 70 kg).

Michalczuk przegrała z Norweżką Henriette Kitel przez rsco w 2. rundzie, a Łukasik uległa Turczynce Nurcan Carcki 14:19.

Podopieczne trenera Leszka Piotrowskiego debiutowały w ME. Finałowe rywalki Polek, to utytułowane zawodniczki. Kitel broniła tytułu mistrzowskiego, a ponadto ma w dorobku dwa srebrne medale mistrzostw świata. Natomiast Carcki w 2001 roku w amerykańskim mieście Scranton wywalczyła brązowy medal MŚ.

W klasyfikacji medalowej zwyciężyły Rosjanki, które zdobyły osiem medali - trzy złote, trzy srebrne i dwa brązowe. Polki uplasowały się na dziewiątej pozycji.