XXVI Bieg Niepodległości zakończony

Rok temu w Biegu Niepodległości brał udział Donald Tuski (fot.CIR)
Kilkanaście tysięcy osób wzięło udział w XXVI Biegu Niepodległości. Bieg wystartował punktualnie o godz. 11.11. Honorowym starterem był syn rotmistrza Witolda Pileckiego - Andrzej. Na metę jako pierwszy dotarł Łukasz Parszczyński, zawodowy żołnierz. Wśród kobiet najlepsza była Iwona Lewandowska.
Parszczyński przebiegł linię mety w czasie 30 minut i 3 sekundy (bieg miał długość 10 km). Na drugim miejscu uplasował się Mariusz Giżyński (31.04). Trzecie miejsce na podium przypadło Reinisowi Hartmanisowi z Łotwy.

Iwona Lewandowska ustanowiła nowy rekord trasy - pokonała ją w 33 minuty i 15 sekund. Druga na mecie była Olga Ochal, a na najniższym stopniu stanęła Aleksandra Lisowska.

W XXVI Biegu Niepodległości wzięło udział prawie 15 tys. osób - ubrano je w czerwone i białe koszulki, dzięki czemu wszyscy biegacze stworzyli razem gigantyczną biało-czerwoną flagę.