11 lutego 2003
-
Wąglik w Berlinie?
Dwaj pracownicy uniwersyteccy z Berlina zostali przewiezieni do szpitala, kiedy poczuli się źle po otwarciu listu zawierającego "podejrzaną substancję".
ŚwiatŻycie -
Impas w NATO
Cały dzień trwały konsultacje sojuszników z NATO w sprawie dodatkowej ochrony Turcji na wypadek wojny w Iraku. Bez rezultatu.
Świat -
Bin Laden rzuca wyzwanie Ameryce (aktl.)
Nagrany na taśmę głos, prawdopodobnie Osamy bin Ladena, wezwał Irakijczyków do samobójczych ataków na Amerykanów. Nagranie wyemitowała katarska telewizja Al-Dżazira.
Świat -
Wojna nerwów (aktl.)
Rząd USA zalecił mieszkańcom kraju podjęcie nadzwyczajnych kroków zabezpieczających przed skutkami ataku terrorystycznego
Świat -
RMF kontra Rada Radiofonii
Zarząd RMF FM złożyć do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez członków KRRiT. Rada zakazała radiostacji rozszczepiania programu na pasma lokalna.
Życie -
30 tys. stron ustaw do kosza
Komisja Europejska przyjęła plan zmierzający do uproszczenia i zredukowania liczących 97 tys. stron ustaw europejskich o blisko jedną trzecią.
Świat -
Kajko i Kokosz wracają
Seria komiksowa "Kajko i Kokosz" Janusza Christy zostanie wznowiona.
Kultura -
Oskarżony: Microsoft
Microsoft znów został oskarżony o praktyki monopolistyczne. Tym razem skargę w Komisji Europejskiej złożyło zrzeszenie firm z branży komputerowej i komunikacyjnej CCIA.
Życie -
Niedoróbki ustawy o rtv
Zespół powołany przez marszałka Sejmu ma zastrzeżenia do konstytucyjności niektórych zapisów projektu noweli ustawy o rtv, m.in. o abonamencie i dekoncentracji.
Kraj -
Czechy w okowach deflacji
Czechy po raz pierwszy w swej historii zanotowały deflację. W styczniu inflacja wyniosła tam minus 0,4 procenta, czyli ceny spadły o 0,4 proc. w stosunku do stycznia ub. r.
Gospodarka -
Złoty przyjazny eksporterom
"Realny kurs złotego jest słabszy niż półtora, dwa czy cztery lata temu i bardziej sprzyja eksportowi, ocenia prezes NBP Leszek Balcerowicz. Rząd jest innego zdania.
Gospodarka -
Kusznierewicz tuż za zwycięzcą
Trzy punkty zabrakło Mateuszowi Kusznierewiczowi do zwycięzcy w żeglarskich regatach Sail Auckland w klasie Finn, mistrza świata Belga Sebastiena Godefroida.
KrajŚwiat -
Gang lekarzy i farmaceutów
14 lekarzy i farmaceutów podejrzewa białostocka prokuratura o wyłudzenie 200 tys. zł z Podlaskiej Regionalnej Kasy Chorych za pomocą recept na refundowane leki.
KrajŻycie -
Zadeptani wyznawcy Allacha
Co najmniej 14 pielgrzymów poniosło śmierć w tumulcie w dolinie Mina pod Mekką w czasie ostatniego etapu pielgrzymki do Mekki - hadżdżu.
ŚwiatŻycie -
Paszport dla Rywina (aktl.)
Lew Rywin, któremu jako podejrzanemu o usiłowanie płatnej protekcji odebrano paszport, może go otrzymać z powrotem tak, by mógł uczestniczyć w gali "Oscarów" w USA.
Kraj -
Oskar i "Pianista" (aktl.)
"Pianista" zdobył nominację do Oscara w kategorii najlepszy film, a Roman Polański w kategorii najlepszy reżyser.
KrajKultura -
NASA po Columbii
Program Międzynarodowej Stacji Kosmicznej mimo katastrofy Columbii będzie kontynuowany w dotychczasowej skali - zapowiada NASA.
Życie -
Kwiatkowski i jego konto z Lwem
Najpierw Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, a w piątek Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej, zajmą się sprawą zawieszenia w obowiązkach prezesa TVP w związku z aferą Rywina.
Kraj -
Wyścig Pokoju
W trzech polskich miastach - Polanicy Zdroju, Wałbrzychu i Zielonej Górze - zakończą się etapy tegorocznego Wyścigu Pokoju.
KrajŻycie -
Oblężenie Londynu
Czołgi wokół lotniska, wzmocniona ochrona gmachów publicznych, pogróżki muzułmanów - po ostrzeżeniach Londyn przygotowuje się na atak terrorystów Al-Kaidy.
Świat -
Awaryjni przemytnicy
Meksykańska armia aresztowała dwóch Kolumbijczyków i Meksykanina oraz przechwyciła dwie tony kokainy. Przemytnicy wpadli, gdyż ich samolot musiał awaryjnie lądować.
ŚwiatŻycie -
Schronisko ze znęcaniem
W Łodzi rozpoczął się proces Hanny F., dyrektorki schroniska dla zwierząt, oskarżonej o znęcanie się nad zwierzętami. Grozi jej do roku więzienia.
Kraj -
ISS przetrwa trudne czasy
Program Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) będzie kontynuowany w dotychczasowej skali - zapowiedział dyrektor lotów załogowych NASA James Newman.
Życie -
Rolnicy kontra kierowcy
Dwadzieścia pięć protestów zorganizowali wielkopolscy rolnicy, ale zablokowali w pełni tylko jedną drogę - z Gostynia do Rawicza w Krajewicach.
Kraj -
Zablokowane święto
W związku z muzułmańskim świętem, Izrael wprowadził całkowitą blokadę terytoriów palestyńskich w obawie przed atakami ekstremistów.
Świat -
Przemyt owadów
Na lotnisku w Canberze celnicy zatrzymali dwóch Japończyków, w których bagażu znaleziono chmary żywych i wysuszonych chrząszczy-jelonków.
ŚwiatŻycie -
Kapusta się broni
Zygmunt Kapusta, szef Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, nie zgadza się z zarzutami, że śledztwo ws. afery Rywina trwa za długo, a na postępowanie wywierane są naciski polityczne.
Kraj -
"Słowik" leci do Polski (aktl.)
Już wkrótce do polskiego aresztu trafi Andrzej Z., pseudonim "Słowik", ostatni boss "zarządu Pruszkowa". Hiszpański rząd zgodził się na jego ekstradycję do Polski.
Kraj -
Tajemnica Columbii bliska rozwiązania?
Znaleziony ostatnio w Teksasie fragment promu kosmicznego Columbia pochodzi - jak stwierdzili specjaliści - z lewego skrzydła, które odegrało krytyczną rolę w katastrofie.
Życie -
Chory kraj
W rosyjskim Kraju Nadmorskim, w którym żyje około 2,1 mln osób, nie ma już praktycznie zdrowych mieszkańców - poinformowali tamtejsi lekarze po przeprowadzeniu analizy zachorowalności w ostatnich latach.
Świat