Szefową kampanii Rafała Trzaskowskiego zostanie Wioletta Paprocka-Ślusarska. – Bardzo się z tego cieszę. Od wielu, wielu lat ze sobą współpracujemy. To ona była jednym z architektów tego wielkiego sukcesu 15 października – mówił kandydat Koalicji Obywatelskiej. – Nie spoczniemy ani na jeden dzień. Przed nami bardzo, bardzo intensywna praca. Jesteśmy na nią gotowi – zapowiadał.
– Chcielibyśmy, aby każdy, kto chce się włączyć, mógł uczestniczyć w kampanii wyborczej. Bardzo nam zależy, żeby znowu mieć taką energię, jak w roku 2020, jak w roku 2023. Ta energia jest nam bardzo potrzebna, żebyśmy mogli te wybory wygrać – mówił Rafał Trzaskowski.
Kim jest Wioletta Paprocka-Ślusarska?
Zawodowy związek Trzaskowskiego i Paprockiej-Ślusarskiej widoczny jest od lat na wielu płaszczyznach. Przykładowo to ona reprezentowała prezydenta Warszawy w komisji czuwającej nad prawidłowym przebiegiem zeszłotygodniowych prawyborów. Co ważniejsze – Paprocka-Ślusarska pełni funkcję dyrektorki biura Trzaskowskiego w stołecznym magistracie.
O wkładzie Paprockiej-Ślusarskiej w ostatnie sukcesy KO media rozpisywały się przy okazji wiosennych wyborów samorządowych, kiedy także stała ona na czele sztabu wyborczego. Tę samą funkcję pełniła również przy zeszłorocznych wyborach parlamentarnych.
Z warszawskim ratuszem szefowa sztabu Trzaskowskiego związana jest dłużej, niż sam prezydent – od 2013 roku. Wcześniej była rzeczniczką prasową dowodzonego wówczas przez Grzegorza Schetynę Ministerstwa Administracji i Spraw Wewnętrznych, a po przejściu Schetyny na stanowisko marszałka Sejmu została jego doradczynią.
W czasach koalicji PO z Polskim Stronnictwem Ludowym Paprocka-Ślusarska pracowała w Kancelarii Sejmu RP i Klubie Parlamentarnym PO. Po powrocie Donalda Tuska na stanowisko szefa rządu mówiło się o potencjalnym zajęciu przez nią funkcji szefowej kancelarii premiera. Tak się jednak nie stało, a miejsce to zajął Jan Grabiec. Ponadto od 2010 roku pełni ona mandat radnej sejmiku Mazowsza.
Czytaj też:
Andrzej Duda podpadł Azerom. Prezydencki minister reagujeCzytaj też:
Donald Tusk na skandalicznej okładce „Gazety Polskiej”. Proces transmitowano na żywo