Polak został mistrzem swiata juniorów w skokach narciarskich!

Polak został mistrzem swiata juniorów w skokach narciarskich!

Jakub Wolny (fot. Tomasz Wantula / Newspix.pl ) Źródło: Newspix.pl
Polski skoczek narciarski Jakub Wolny został mistrzem świata juniorów wygrywając konkurs we włoskim Predazzo - podaje tvn24.sport.pl.
18-letni Wolny zaskoczył wszystkich. Zawody w Predazzo wygrał z minimalną przewagą - o 0,8 pkt wyprzedził srebrnego medalistę Patricka Streitlera. Austriak uzyskał notę 230,7 pkt.

W pierwszej serii Wolny uzyskał odległość 91 metrow, natomiast w drugiej 99 metrów. Mimo, że podczas serii finałowej dalej skakali Murańka (102 metry) oraz Streilter to nie dali rady odrobić strat do Polaka.

Na najniższym stopniu podium stanął Rosjanin Jewgienij Klimow, który dzięki skokowi na 90,5 m prowadził po pierwszej serii. W drugiej uzyskał jednak 97 m i dał się wyprzedzić Wolnemu i Austriakowi.

Murańka po zepsuciu pierwszego skoku zajął ósme miejsce, natomiast Krzysztof Biegun był szósty.