Te miejsca warto odwiedzić w Sylwestra!

Te miejsca warto odwiedzić w Sylwestra!

Dodano:   /  Zmieniono: 
 
Brakuje Wam pomysłów na sylwestra? Oto kilka propozycji miast, w których na pewno nie można się nudzić 31 grudnia.

Zestawienie przygotowane przez internetowe biuro podróży Tripsta.pl

Trzy dni obchodów – Edynburg, Szkocja
Coroczne uroczystości w Edynburgu trwają trzy dni. Zaczynają się 30 grudnia procesją z pochodniami przez miasto, która zakończona jest pokazem sztucznych ogni. Sylwester to przede wszystkim imprezy uliczne i koncerty na świeżym powietrzu. Jedno z wydarzeń, w którym można wziąć udział, to Kelidh (tradycyjne, celtyckie przyjęcie). O północy 4,5 tony fajerwerków ozdobi niebo nad edynburdzkim zamkiem, a ulice zapełnią się biesiadnikami śpiewającymi „Auld Lange Syne”. Pierwszy dzień Nowego Roku przynosi ze sobą wyścigi psów zaprzęgowych w Holyrood Park, a odważni mogą wskoczyć do lodowatej wody rzeki Forth, co jest podsumowaniem Loony Dook (imprezy charytatywnej).

Pełen elegancji – Wiedeń, Austria
Wiedeń słynie z imprezy New Year’s Eve Grand Ball organizowanej w Hofburg Palace, ale oferuje także inne atrakcje niewymagające nienagannego stylu. Tradycyjne jarmarki świąteczne zmieniają się w kiermasze noworoczne, a setki tysięcy imprezowiczów zbierają się na Silvesterpfad (ścieżce sylwestrowej), rozgrzewając się grzanym winem. Wydarzenie zaczyna się o godzinie drugiej po południu i kończy się po północy fajerwerkami nad Wiener Prater. W Nowy Rok tłumy gromadzą się przed urzędem miasta, by obejrzeć noworoczny koncert wiedeńskiej filharmonii, odbywający się na wielkiej scenie.

Sylwester Wikingów – Rugen, Niemcy
Z tej wyspy na Morzu Bałtyckim wywodzi się legendarne “Beach Chair New Year’s Eve”, wydarzenie, podczas którego mieszkańcy zasiadają na plaży i oglądają pokaz fajerwerków rozciągający się wzdłuż wybrzeża i nad molo. Tym razem sylwestrowe motto to „Celebruj jak wiking”, więc w Rugen znajdą się ogniska, średniowieczne sklepy, budki dla artystów, rustykalne restauracje, pokazy walk, a nawet statki wikingów. Fani przepychu i ozdób również znajdą swoje miejsce w Rugen. W resorcie Seebrucke Ostseebad organizowana będzie impreza w stylu lat 20.

Wielkie imprezy uliczne – Barcelona, Hiszpania
Barcelona jest imprezową stolicą Hiszpanii, która to, co najlepsze, zostawia na ostatni dzień roku. Śpiewając, popijając szampana, a przede wszystkim odliczając godziny do północy, tłumy ludzi zjawiają się na wielkich imprezach ulicznych na Plaza Catalunya, Las Ramblas i Plaza Real. Praktycznie wszystkie okoliczne restauracje, bary i kluby nocne organizują specjalne przyjęcia sylwestrowe. O północy niebo zostaje rozświetlone fajerwerkami, szczególnie efektowne są te nad plażą Barceloneta. Spędzenie sylwestra na jednej z ulicznych imprez w Barcelonie to idealne rozwiązanie na wyjazd last-minute. Nie trzeba bowiem dokonywać wcześniejszego zakupu biletów na przyjęcie.