Sándor Márai przez 60 lat swojej pisarskiej drogi napisał wiele ważnych i wybitnych utworów, których większość ukazała się u nas w ciągu ostatnich dwóch dekad. Jest bezdyskusyjnie uznawany za jednego z najwybitniejszych pisarzy nie tylko węgierskich, lecz także europejskich. Ale dzisiaj wygląda na to, że jego największym dziełem jest „Dziennik” pisany systematycznie od 1943 r. do śmierci w 1989 r.
Największym nie tylko ze względu na objętość, ale przede wszystkim dlatego, że przez kilkadziesiąt lat jego autor sumiennie przyglądał się szaleństwu dwudziestowiecznego świata, przemianom zachodzącym w obyczajach i kulturze, oczywiście nie zawsze oceniając je sprawiedliwie, ale przecież dziennik nie jest dziełem naukowym, w które wpisany jest obowiązek obiektywizmu, dziennik z zasady jest subiektywny i to przede wszystkim stanowi o jego uroku.
Archiwalne wydania tygodnika Wprost dostępne są w specjalnej ofercie WPROST PREMIUM oraz we wszystkich e-kioskach i w aplikacjach mobilnych App Store i Google Play.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Wprost.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.