Trzech polskich judoków na podium w Moskwie

Trzech polskich judoków na podium w Moskwie

Trzech polskich judoków stanęło na podium turnieju o Super Puchar Świata w Moskwie. Drugie miejsce w wadze 90 kg zajął Krzysztof Węglarz z Wisły Kraków. Trzecie miejsca wywalczyli - w wadze 81 kg Łukasz Bałanda (AZS UW Warszawa) i w +100 kg Janusz Wojnarowicz (Czarni Bytom).

W sobotę na podium stanęła również Monika Cabaj (AZS AWFiS Gdańsk), która zajęła trzecie miejsce w wadze 52 kg.

W niedzielę na siódmym miejscu w wadze 70 kg uplasowała się wicemistrzyni Europy, Katarzyna Piłocik (MKS Czechowice-Dziedzice). Z innych polskich judoków, walczących tego dnia - w eliminacjach swój udział w turnieju zakończyli: Łukasz Błach (81 kg, Gwardia Wrocław), Przemysław Matyjaszek (100 kg, Czarni Bytom) i Grzegorz Eitel (+100 kg, Gwardia Warszawa), a w repasażach: Katarzyna Wróbel (78 kg, Śląsk Wrocław) i w wadze +78 kg Małgorzta Górnicka (AZS AWF Wrocław) i Urszula Sadkowska (Rekord Olsztyn).

W dwudniowym turnieju na listę zwycięzców wpisali się reprezentanci 12 krajów, a największe sukcesy odniosły judoczki belgijskie i judocy rosyjscy, którzy po dwa razy stawali na najwyższym stopniu podium.

Organizatorzy rywalizacji o Super PŚ za pierwsze miejsce postanowili przyznać nagrodę w wysokości 2.500 euro, za drugie - 1.500, a za trzecie - 500 euro.