Polskie siatkarki wygrały z Turcją

Polskie siatkarki wygrały z Turcją

Reprezentacja Polski kobiet w siatkówce wygrała 3:2 (15:25, 25:20, 23:25, 25:22, 15:13) z Turcją w trzecim meczu grupy B w turnieju w szwajcarskim Montreux.
Polska: Dziękiewicz, Frąckowiak, Bednarek, Kosmatka, Sadurek, Staniucha-Szczurek, Zenik (libero) oraz Świeniewicz, Liktoras, Rosner, Godos.

Turcja: Ozbek, Kirdar, Gumus, Agca, Erdem, Darnel, Kayalar (libero) oraz Denkel, Ozsoy, Yeldan.

Jest to pierwsze zwycięstwo Polek w turnieju Volley Masters. Pierwszego seta zawodniczki zespołu prowadzonego przez Marco Bonittę przegrały 15:25. Turczynki doskonale spisywały się w bloku, Polki niezbyt dobrze radziły sobie z przyjęciem zagrywki.

Drugi set był zdecydowanie lepszy. Polki dobrze blokowały ataki Turczynek, skutecznie atakowały i zwyciężyły 25:20. W trzecim, emocjonującym secie przy stanie 23:23 Turczynki przełamały blok polskiego zespołu, zdobyły dwa punkty i objęły w meczu prowadzenie 2:1.

W czwartym secie Polki na pierwszą przerwę techniczną schodziły przegrywając 4:8, później było już 11:16. Końcówka jednak należała do biało-czerwonych (25:22).

W piątym secie do zmiany stron polski zespół przegrywał 6:8. Przy stanie 12:12 podopieczne trenera Bonitty zaprezentowały większe niż rywalki umiejętności techniczne i ostatecznie zwyciężyły 15:13.

W reprezentacji Polski najskuteczniejszą była Agnieszka Kosmatka -  17 pkt, w Turcji - Neslihan Darnel - 28 pkt.

W drugim meczu grupy B Chiny przegrały z Kubą 2:3 (25:23, 17:25, 19:25, 25:16, 9:15). W piątek Polki mają w turnieju dzień przerwy, Kuba spotka się z Turcją.