Kubica piąty

Robert Kubica (BMW-Sauber) zajął piąte miejsce w niedzielnym wyścigu o Grand Prix Węgier, jedenastej eliminacji mistrzostw świata Formuły 1. Wygrał Anglik Lewis Hamilton z zespołu McLaren- Mercedes.

Drugie miejsce zajął Fin Kimi Raikkonen z teamu Ferrari tracąc do zwycięzcy tylko 0,7 s. Trzeci był partner Kubicy z zespołu BMW- Sauber Niemiec Nick Heidfeld, który minął linię mety ponad 40 sekund po zwycięzcy.

Na czwartej pozycji wyścig ukończył obrońca tytułu mistrza świata Hiszpan Fernando Alonso (McLaren-Mercedes) - strata 44,8 s.

22-letni Hamilton prowadził od startu do mety. W połowie dystansu jego przewaga nad Raikkonenem dochodziła do prawie czterech sekund, później Fin zaczął odrabiać straty i przez ostatnie dwadzieścia okrążeń jechał tuż za bolidem Hamiltona.

Hamilton, który w tym roku zadebiutował w wyścigach Formuły 1 w teamie McLaren-Mercedes, odniósł trzecie w karierze zwycięstwo i umocnił na pozycji lidera klasyfikacji generalnej.

Zarówno Hamilton jak i Raikkonen i Alonso tylko dwa razy zjeżdżali do boksów na tankowanie i wymianę opon. Kierowcy teamu BMW-Sauber Kubica i Heidfeld pojechali wyścig na trzy pit stopy. Podczas pierwszego tankowania Kubica nie zmieniał opon.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw świata Formuły 1 na prowadzeniu umocnił się Hamilton - 80 pkt, o trzynaście punktów mniej ma Alonso, trzeci jest Raikkonen z dorobkiem 60 pkt. Robert Kubica jest szósty mając 28 pkt.