ME w podnoszeniu ciężarów - brązowy medal Polaka

ME w podnoszeniu ciężarów - brązowy medal Polaka

Robert Dołęga (Orlęta Łuków) z wynikiem 395 kg w dwuboju (177+218) zdobył we włoskim Lignano Sabbiadoro brązowy medal mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów w kategorii 105 kg. Zwyciężył Rosjanin Dmitrij Berestow - 410 kg (190+220).

Drugie miejsce zajął Litwin Ramunas Visnauskas - 405 kg (185+220), a szóste Arkadiusz Białek (Ekopak Jatne Otwock) z rezultatem 381 kg (176+205).

Po rwaniu prowadził mistrz olimpijski z Aten Dmitrij Berestow - 190 kg. Rosjanin miał w tym boju poważne problemy, zaliczył dopiero trzecie podejście. Drugi był Ramunas Visnauskas - 185 kg, trzeci broniący tytułu mistrza Europy Słowak Martin Tesovic - 180 kg.

Dobrze zaprezentował się Robert Dołęga, który był czwarty z rezultatem 177 kg. W trzecim podejściu zaatakował 179 kg, ale próbę spalił. Piąty po rwaniu był Arkadiusz Białek (Ekopak Jatne Otwock) - 176 kg.

W podrzucie ponownie kłopoty miał Berestow. Spalił dwa podejścia do 220 kg, dopiero trzecie było udane i dało Rosjaninowi tytuł mistrza Europy. Litwin Visnauskas także dopiero w trzeciej próbie zaliczył 220 kg.

Startu we Włoszech do pozytywnych nie zaliczy Martin Tesovic, który miał tylko jedno udane podejście w podrzucie do 215 kg. Dwa kolejne do 220 spalił i uzyskał w dwuboju 395 kg.

Tyle samo miał Robert Dołęga, który jednak był od Słowaka lżejszy i dzięki temu zdobył brązowy medal. Trzecim zawodnikiem, który także uzyskał w dwuboju 395 kg był Ukrainiec Oleksij Torochtij, ale był on najcięższy z tej trójki i zajął w turnieju piąte miejsce.

Dołęga w podrzucie miał dwie udane próby - do 212 i 218 kg, ostatnią na 221 kg spalił.