Tragiczna śmierć motorowodnego mistrza

Motorowodny mistrz świata i Europy w klasie O-350 Austriak Janos Feil zginął w niedzielę w wypadku, do jakiego doszło w trzecim biegu pierwszej eliminacji mistrzostw Europy Formuły 350, która rozgrywana była we włoskiej miejscowości Boretto.

W Boretto odbywały się eliminacje mistrzostw Europy w Formule 125 i Formule 350. Po dwóch biegach F-350 prowadził aktualny mistrz świata (tytuł zdobył w Żninie w październiku 2007) i Europy Janos Feil mając 700 punktów.

W trzecim wyścigu tej klasy doszło do tragicznego w skutkach wypadku, w którym uczestniczyli Włoch Salvatore Chiuri i Feil. W wyniku odniesionych poważnych obrażeń 44-letni Feil zmarł.

Po wypadku zawody zostały zakończone, a klasyfikacja końcowa ustalona na podstawie dwóch wcześniej rozegranych wyścigów. Z dorobkiem 700 punktów zwyciężył ... Janos Feil.

W odbywających się równolegle zawodach Formuły 125 zwyciężył reprezentant Estonii Toomas Mets. Henryk Synoracki (PKM LOK Poznań) zajął czwarte miejsce, Marcin Zieliński (SKM LOK Szczecin) był piąty a Sebastian Kęciński (KSMiM Trzcianka) - 9.