Isia zagra z trzecią tenisistką świata

Isia zagra z trzecią tenisistką świata

Agnieszka Radwańska poznała swoją rywalkę w czwartej rundzie wielkoszlemowego turnieju na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa (z pulą nagród 15,575 mln euro). W pojedynku o awans do ćwierćfinału Polska zmierzy się w niedzielę z trzecią obecnie tenisistką świata - Serbką Jeleną Jankovic.

Mecz trzeciej rundy z udziałem Jankovic przerwano w piątek wieczorem w wyniku zapadających ciemności, kiedy rozstawiona z trójką zawodniczka prowadziła 7:5, 4:2 ze Słowaczką Dominiką Cibulkovą (nr 28.). Po wznowieniu gry Serbka rozstrzygnęła na swoją korzyść drugą partię wynikiem 6:3.

Już w piątek do 1/8 finału awansowała rozstawiona z numerem 14. Radwańska, po wygranej 6:4, 6:4 z Francuzką Alize Cornet (19.). Wieczorem natomiast wyszła ponownie na kort, by rozpocząć rywalizację w grze podwójnej, razem z młodszą siostrą Urszulą.

W meczu pierwszej rundy polski debel przegrał z hiszpankami Anabel Mediną-Garrigues i Virginią Ruano-Pascual (nr 10.) pierwszego seta 6:7 (3-7), a gdy wygrał drugiego 7:6 (8-6) sędzia musiał przełożyć jego dokończenie na dzień następny.