Remis w meczu Polska - Dania

Remis w meczu Polska - Dania

Do rezultatu 1:1 udało się Polakom wyrównać w 43. minucie meczu towarzyskiego z Danią na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Pierwszą bramkę Duńczycy strzelili w 28. minucie.
Pierwszego gola strzelił Polakom Duńczyk Martin Vingaard, a wyrównał wynik Jacek Krzynówek z podania Ebiego Smolarka.

Był to ostatni sprawdzian podopiecznych trenera Leo Beenhakkera przed mistrzostwami Europy.

Bramki - dla Polski: Jacek Krzynówek (43); dla Danii - Martin Vingaard (28). Żółta kartka - Christian Poulsen (Dania). Sędziował: Phillippe Kalt (Francja). Widzów: 40 000.

Polska: Artur Boruc - Marcin Wasilewski, Jacek Bąk, Mariusz Jop, Jakub Wawrzyniak (46. Paweł Golański) - Tomasz Zahorski (46. Wojciech Łobodziński), Dariusz Dudka, Mariusz Lewandowski, Jacek Krzynówek (78. Łukasz Garguła), Euzebiusz Smolarek (78. Marek Saganowski) - Maciej Żurawski (46. Roger Guerreiro).

Dania: Thomas Sorensen - Lars Jacobsen, Anders Christensen, Per Kroldrup, Martin Jorgensen (46. Thomas Rasmussen) - Dennis Rommedahl, Christian Poulsen (78. Thomas Augustinussen), Martin Retov (64. Thomas Kristensen), Morten Nordstrand (46. Kenneth Perez), Martin Vingaard (69. William Kvist) - Nicklas Bendtner (89. Dennis Sorensen).