Polski medal na mistrzostwach UE w boksie

Polski medal na mistrzostwach UE w boksie

Rafał Kaczor (Energetyk Gryfino) zdobył złoty medal podczas zakończonych mistrzostw UE w boksie. Polak triumfował w kategorii 51 kg.

Drugi z Polaków, walczących w sobotnich finałach, Mateusz Mazik (RMMKS Rybnik) w finale kategorii 54 kg uległ Irlandczykowi Joe Nevin'owi.

Wcześniej brązowe medale wywalczyli Michał Chudecki (PKB Poznań), Łukasz Maszczyk (Gwardia Warszawa), Marcin Łęgowski (Hetman Białystok), Mariusz Koperski (PKB Poznań) i Krzysztof Głowacki (Boxing Mińsk Mazowiecki).

W rozgrywanych w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS Cetniewo we Władysławowie od poniedziałku w 6. mistrzostwach Unii Europejskiej w boksie rywalizowało ponad 80 zawodników z 17 krajów.

W niedzielnych finałach dominowali zawodnicy z Anglii i Irlandii, którzy zdobyli łącznie 8 z 11 złotych medali.