16-letnia Polka motorowodną wicemistrzynią świata

Ada Przybył zdobyła w Myśliborzu srebrny medal motorowodnych mistrzostw świata w klasie JT-250. Niespełna 16-letnia zawodniczka WKS Zegrze zostawiła za sobą aż 23 zawodników z dziewięciu krajów. Wyprzedził ją tylko Estończyk Sten Kalder.
"Srebrny medal Ady Przybył to ogromny sukces tej młodej zawodniczki. Były to pierwsze mistrzostwa świata w JT-250 i Polacy od razu znaleźli się w czołówce" - tak podsumował zawody Prezes Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego Jerzy Czeszko.

W drugiej eliminacji mistrzostw Europy w klasie F-125, w której startowało trzynastu motorowodniaków z sześciu krajów, trzecie miejsce zajął Henryk Synoracki (PKM LOK Poznań).

Komisarz zawodów z międzynarodowej federacji (UIM) Wolfgang Klein powiedział: "Gratuluję Polakom znakomitej organizacji imprezy. Od wielu lat obserwuję na  całym świecie różne zawody, ale te w Myśliborzu zostały przeprowadzone wzorowo pod każdym względem".

Następne motorowodne zawody odbędą się w Śremie w dniach 28-29 czerwca: mistrzostwa Europy w klasie O-500 oraz mistrzostwa Polski w S-550, T-550, T-400 i JT-250.