Polak mistrzem świata juniorów w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas

Polak mistrzem świata juniorów w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas

Michał Kwiatkowski (Pacific Toruń) został w Kapsztadzie mistrzem świata juniorów w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas.

Kwiatkowski wyprzedził o 5 sekund Niemca Jakoba Steigmillera oraz o 7 sekund obrońcę tytułu Amerykanina Taylora Phinneya. Drugi z reprezentantów Polski, Piotr Gawroński zajął 19. miejsce.

Wśród juniorek triumfowała Dunka Maria Grandt Petersen. Polki nie startowały.

O Kwiatkowskim krąży opinia, że jest talentem, jakiego w polskim kolarstwie dawno nie było. W poprzednim sezonie, gdy był młodszy o rok od najlepszych juniorów, sięgnął po srebro (jazda na czas) i złoto (wyścig ze startu wspólnego) w mistrzostwach Europy w Warnie, wygrał wiele innych zawodów i rok 2007 zakończył na pierwszym miejscu w rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

W tym sezonie Kwiatkowski zdobył już złoty medal mistrzostw Europy w jeździe na czas we włoskiej miejscowości Stresa, a w Kapsztadzie potwierdził wysoką klasę. W niedzielę torunianin będzie walczył o tęczową koszulkę mistrza świata juniorów w wyścigu ze startu wspólnego.