Radwańska w ćwierćfinale turnieju w Rzymie

Radwańska w ćwierćfinale turnieju w Rzymie

Rozstawiona z numerem dziesiątym Agnieszka Radwańska pokonała byłą liderkę światowego rankingu, Serbkę Anę Ivanovic 6:1, 3:6, 6:4 i awansowała do ćwierćfinału tenisowego turnieju WTA Tour na kortach ziemnych w Rzymie (z pulą nagród 2 mln dolarów).
Początek konfrontacji należał do Polki, która szybko przełamała serwis Serbki i do końca partii oddała tylko jeden gem.

Kolejne partie były już bardziej wyrównane. W czwartym gemie drugiego seta Ivanovic udało się wygrać podanie Radwańskiej i doprowadziła do stanu 3:1. Do końca żadna z nich nie dała sobie odebrać punktów i zeszłoroczna zwyciężczyni French Open zwyciężyła 6:3.

W trzecim, decydującym secie Polka przegrywała już 0:4, ale zaczęła odrabiać straty, wygrała pięć kolejnych gemów i cały mecz.

W ćwierćfinale Radwańska zmierzy się z triumfatorką spotkania Venus Williams - Anna Czakwetadze.

Agnieszka Radwańska (Polska, 10) - Ana Ivanovic (Serbia, 5) 6:1, 3:6, 6:4