Pięć medali dla polskich karateków w Nowym Jorku

Pięć medali dla polskich karateków w Nowym Jorku

Pięć medali wywalczyli Polacy na zawodach Pucharu Ameryk Karate Kyokushin rozegranych w Nowym Jorku.

"Najbardziej prestiżową kategorię otwartą mężczyzn w kumite (walka) wygrał - jako pierwszy w historii Polak - Krzysztof Habraszka z Tarnowskich Gór, pokonując w finale reprezentanta Australii Stevena Cujica" - powiedział trener Polaka Bogdan Lubos. Srebro w kata (ćwiczenia) seniorów zdobył Andrzej Manecki (Siemianowice Śl.). W kategorii otwartej kumite juniorek 15-17 lat całe podium zajęły reprezentantki Polski. Złoto wywalczyła Marta Lubos (Tarnowskie Góry), srebro - Aleksandra Zajkowska (Łomża) a brąz - Wiktoria Bułka (Tarnowskie Góry). Krzysztof Habraszka zwyciężył także w konkursie tameshiwari (łamanie desek), łamiąc w czterech próbach 26 desek.