Kalifornia nie kocha Beckhama

Kalifornia nie kocha Beckhama

Angielski gwiazdor piłkarski David Beckham wygwizdany został przez kibiców Los Angeles Galaxy w niedzielny wieczór w meczu, w którym kalifornijska drużyna zremisowała z AC Milan 2:2 (1:1).

Bramki dla gospodarzy zdobyli Alan Gordon w 30. i Bryan Jordan w 65. minucie, natomiast dla AC Milan Thiago Silva w 16. i Filippo Inzaghi w 61. Beckham zanotował dobry występ, miał udział przy obydwu bramkach Galaxy. Spotkanie obserwowało 27 tysięcy widzów.

Beckham będzie jednak niemile wspominał pierwszy występ w Carson po półrocznej przerwie, w czasie której był wypożyczony do AC Milan. Kibice przywitali go gwizdami i hasłami na transparentach - "Wracaj do domu ty oszuście" oraz "Jesteś złoczyńcą".

Jeden z kibiców wdarł się nawet na boisko, po tym jak sygnalizował z trybun, aby Beckham podszedł do niego. Ochroniarze nie dopuścili do kontaktu fizycznego między kibicem i piłkarzem.

Anglik w ubiegły poniedziałek po raz pierwszy pojawił się na treningu Los Angeles Galaxy po sześciomiesięcznej przerwie. Do AC Milan wypożyczony został na własną prośbę. Krótko po powrocie do Kalifornii 34-letni Beckham oświadczył, że pomimo kontraktu wiążącego go z Galaxy do 2011 roku, w stycznie ponownie chce występować w Europie. Piłkarz uważa, że dzięki temu będzie miał większą szansę zakwalifikowania się do reprezentacji Anglii na finały mistrzostw świata w RPA w 2010 roku.