Polak najszybszym łyżwiarzem na Świecie

Polak najszybszym łyżwiarzem na Świecie

Artur Nogal (Marymont Warszawa) zdobył w Moskwie złoty medal mistrzostwach świata juniorów do lat 19 w łyżwiarstwie szybkim w wyścigu na 500 metrów. Także w drugim wyścigu Nogal był najlepszy, a wynik 35,73 jest rekordem Polski juniorów.
Srebrnym medalistą został Richard MacLennan (Kanada), a brązowym Aleksiej Bondarczuk (Kazachstan). Tomasz Pandyra (SN PTT Zakopane) był 22. a Mateusz Chabko (Górnik Sanok) 23. Startowało 56 zawodników z Polski, Kazachstanu, Kanady, USA, Rosji, Korei Płd., Japonii, Australii, Finlandii, Rumunii, Chin, Niemiec, Holandii, Białorusi, Szwajcarii i Włoch.

W piątek podopieczny trenera Andrzeja Święcickiego, nie dał szans rywalom. Uzyskał najlepszy wynik 35,89, będący rekordem Polski i toru Kryłackoje. W sobotę w drugim wyścigu Polak pojechał w parze z MacLennanem. Uzyskał jeszcze lepszy czas 35,73 i wyprzedził rywala o 0,11 s. Nogal w tym sezonie zajął drugie miejsce w klasyfikacji PŚ juniorów na tym dystansie, a na 1000 m był trzeci.