Rywal Lecha wygrywa piąty mecz z rzędu

Rywal Lecha wygrywa piąty mecz z rzędu

Piłkarze Dnipro Dniepropietrowsk - rywale Lecha Poznań w 4. rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej - wygrali piąte z rzędu spotkanie w ukraińskiej ekstraklasie i z kompletem punktów prowadzą w tabeli. W niedzielę pokonali w Symferopolu Tawriję 1:0 (0:0).
Jedyną bramkę dla gości zdobył w 78. minucie Rusłan Rotan. Zespół Dnipro kończył mecz w dziesiątkę - pięć minut przed końcem gry czerwoną kartkę zobaczył Jewhen Czeberiaczko. W 65. minucie gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego. Lech w inauguracyjnej kolejce polskiej ekstraklasy zremisował w Łodzi z Widzewem 1:1.

Mecze 4. kolejki eliminacji Ligi Europejskiej zaplanowano na 19 i 26 sierpnia. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Dniepropietrowsku.