Internacional Porto Alegre najlepszą drużyną Ameryki Łacińskiej

Piłkarze Internacionalu Porto Alegre triumfowali w Copa Libertadores. W rewanżowym meczu finałowym najważniejszych klubowych rozgrywek w Ameryce Łacińskiej brazylijski zespół pokonał Chivas Guadalajara (Meksyk) 3:2. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem Internacionalu 2:1.
W rewanżu do przerwy meksykańska drużyna prowadziła 1:0, a bramkę strzelił Marco Fabian De la Mora w 42. minucie. Marzenia Chivas o sukcesie rozwiali w drugiej połowie Rafael Sobis oraz rezerwowi Leandro Damiao i Giuliano. Meksykanie potrafili odpowiedzieć jedynie jedną bramką zdobytą w doliczonym czasie gry przez Patricio Araujo.

Poprzednio Internacional Porto Alegre triumfował w Copa Libertadores w 2006 roku. Łącznie brazylijskie kluby wygrywały rozgrywki 14-krotnie. W tej klasyfikacji prowadzi Argentyna - 22 zwycięstwa.