90 gol brazylijskiego... bramkarza

Brazylijski bramkarz Rogerio Ceni z FC Sao Paulo zdobył 90. gola w piłkarskiej karierze. Wpisał się na listę strzelców w wyjazdowym meczu ligowym przeciwko Fluminense Rio de Janeiro (2:2). Obronił też rzut karny. 37-letni Ceni jest najskuteczniejszym bramkarzem na świecie. Na słynnym stadionie Maracana zanotował trafienie na 1:1 z rzutu wolnego w 34. minucie. Chwilę później zespół z Sao Paulo objął prowadzenie po uderzeniu Fernandao.
Golkiper był bohaterem meczu z liderem, bowiem w drugiej połowie obronił rzut karny, wykonywany przy stanie 2:2 przez byłego napastnika FC Sao Paulo Washingtona. Wcześniej gole dla Fluminense w niedzielnym spotkaniu strzelili urodzony w Brazylii reprezentant Portugalii Deco i Leandro Euzebio.

[[mm_1]]

Ceni ma łącznie na koncie 39 bramek strzelonych z rzutów karnych i 51 z wolnych. Do niedawna, oprócz niego, z umiejętności zdobywania goli słynęli inni bramkarze - Paragwajczyk Jose Luis Chilavert, Kolumbijczyk Rene Higuita i Meksykanin Jorge Campos.