Bramkarz Serbii obraził się na kibiców i... nie zagrał

Bramkarz Serbii obraził się na kibiców i... nie zagrał

Bramkarz piłkarskiej reprezentacji Serbii Vladimir Stojkovic odmówił gry przeciwko Włochom w meczu eliminacyjnym Euro 2012. 27-letni zawodnik w drodze na stadion w Genui został obrzucony obelgami przez kibiców Crvenej Zvezdy Belgrad.
Stojkovic przeżywa ciężkie chwile od kiedy postanowił grać dla innego klubu ze stolicy Serbii - Partizana. Wcześniej, w latach 2000-2003 i 2005-2006 bronił barw Crvenej Zvezdy. Pod koniec sierpnia sympatycy byłego klubu Stojkovica opublikowali w internecie jego nekrolog.

W piątek Serbowie sensacyjnie przegrali u siebie eliminacyjne spotkanie z Estonią 1:3.

Tymczasem mecz eliminacyjny piłkarskich mistrzostw Europy 2012 Włochy - Serbia w Genui został przerwany po siedmiu minutach. Serbscy kibice obrzucili boisko racami i świecami dymnymi. Problemy zaczęły się już przed spotkaniem. Fani z Bałkanów najpierw starli się z policją przed stadionem w Genui, a następnie, gdy obie reprezentacje wyszły na boisko, rzucili na murawę race. Z tego powodu mecz rozpoczął się z 40-minutowym opóźnieniem.