Dobry wynik Kubicy. Na treningu przegrał tylko z Hamiltonem

Dobry wynik Kubicy. Na treningu przegrał tylko z Hamiltonem

Robert Kubica z teamu Renault zajął drugie miejsce na pierwszym treningu przed wyścigiem o Grand Prix Korei Południowej. Na śliskim torze Yeongam przegrał tylko z byłym mistrzem świata Formuły 1 Brytyjczykiem Lewisem Hamiltonem. Różnica czasu między nimi wyniosła zaledwie 0,081 s.
Na trzeciej pozycji, na trudnej i wymagającej od kierowców sporych umiejętności nawierzchni, uplasował się Niemiec Nico Rosberg (Mercedes GP-Petronas), który do Hamiltona (McLaren-Mercedes) stracił 0,265 s.

Kubica nie tylko osiągnął bardzo dobry rezultat jednego okrążenia, ale również zmierzono mu najwyższą prędkość na najdłuższej prostej toru - 316,6 km/godz. W tej klasyfikacji minimalnie wyprzedził broniącego tytułu Jensona Buttona (W.Brytania/McLaren-Mercedes) z wynikiem 316,5 i Hamiltona, który jechał z maksymalną prędkością 315,1 km/h.