Kubot i Marach odpadli w półfinale

Kubot i Marach odpadli w półfinale

Łukasz Kubot i Austriak Oliver Marach odpadli w półfinale halowego turnieju tenisistów ATP na twardych kortach w Walencji. Najwyżej rozstawiony debel przegrał z Maheshem Bhupathim z Indii i Białorusinem Maksem Mirnyjem.
Mecz trwał godzinę i 34 minuty, a Bhupathi i Mirnyj wykazali się stuprocentową skutecznością w wykorzystywaniu "break pointów", bowiem czterokrotnie przełamali serwis rywali, przy czterech okazjach. U Kubota i Maracha pod tym względem było gorzej, ponieważ uczynili to trzy razy, przy dziewięciu takich piłkach. W dodatku zmarnowali prowadzenie 5:4 przy własnym serwisie w pierwszym secie.

Mimo tej porażki polsko-austriacki debel awansuje na czwarte miejsce w rankingu ATP "Doubles Race", wyprzedzając Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego.