Lewandowski i Błaszczykowski trafili do siatki. Borussia liderem Bundesligi

Lewandowski i Błaszczykowski trafili do siatki. Borussia liderem Bundesligi

Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski zdobyli bramki dla Borussii Dortmund w wygranym 4:0 wyjazdowym meczu ligowym z Hannoverem 96. Zespół, w którym wystąpił również Łukasz Piszczek, umocnił się na pozycji lidera niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej.

Piszczek rozegrał całe spotkanie, został ukarany żółtą kartką i miał jedną asystę. Natomiast pozostała dwójka Polaków pojawiła się na murawie kwadrans przed końcem, gdy goście po trafieniach Japończyka Sinjiego Kagawy i Paragwajczyka Lucasa Barriosa prowadzili 2:0.

Już po dwóch minutach gry Błaszyczkowski wywalczył rzut karny, a czerwoną kartką po faulu na nim w polu karnym został ukarany Tunezyjczyk Karim Haggui. Jedenastkę zmarnował jednak Turek Nuri Sahin - jego uderzenie obronił Florian Fromlowitz. Cztery minuty później dwójkowa akcja Błaszczykowskiego z Lewandowskim zakończyła się trzecim golem dla Borussii strzelonym przez Lewandowskiego. To jednocześnie trzecie w sezonie trafienie napastnika z Polski. W doliczonym czasie gry nazywany w skrócie przez Niemców "Kubą" były zawodnik Wisły Kraków po indywidualnej akcji przypieczętował zwycięstwo ekipy trenera Juergena Kloppa. To jego druga bramka w sezonie.

Borussia po 11 kolejkach ma cztery punkty przewagi nad FSV Mainz oraz dziewięć nad Eintrachtem Frankfurt. Do czołowej trójki może wejść jeszcze Bayer Leverkusen, który wieczorem zmierzy się z FC Kaiserslautern, a obecnie traci do zespołu z Dortmundu 10 pkt.