Szwedzki gwiazdor nie zagra, bo jest przemęczony

Szwedzki gwiazdor nie zagra, bo jest przemęczony

Napastnik AC Milan Zlatan Ibrahimovic z powodu przemęczenia po rozgrywkach włoskiej Serie A nie zagra w środę w meczu towarzyskim Szwecja - Niemcy w Goeteborgu - poinformował trener reprezentacji Szwecji Erik Hamren.
Ibrahimovic potrzebuje kilku dni relaksu, gdyż nadal odczuwa trudy niedzielnego meczu ligowego z Interem Mediolan, w którym - zdaniem szkoleniowca - został kilka razy sfaulowany. Reprezentacja Szwecji do pojedynku z Niemcami przygotowuje się na zgrupowaniu w Malmoe.

AC Milan wygrał spotkanie z Interem 1:0, bramkę w 5 minucie strzelił z karnego właśnie Szwed. Ale w drugiej połowie meczu, Ibrahimovicia sfaulował obrońcę Interu Marco Materazziego, który trafił do szpitala. Trener Rafael Benitez przyznał jednak, że uraz nie jest poważny.

Materazzi został uderzony w twarz kolanem przez Ibrahimovicia. Sędzia ukarał Szweda żółtą kartką. Wcześniej, w 5. minucie meczu, to właśnie Materazzi faulował Ibrahimovicia we własnym polu karnym.