Vive uległo Barcelonie w Lidze Mistrzów

Vive uległo Barcelonie w Lidze Mistrzów

Piłkarze ręczni Vive Targi Kielce przegrali u siebie z FC Barcelona Borges 26:33 (11:18) w meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów.
Zespół Vive w piątym meczu grupowym poniósł czwartą porażkę. Ma  też jeden remis, ale nie zanotował jeszcze zwycięstwa. Następne spotkanie fazy grupowej kielczanie rozegrają 27 listopada w hali z FC Barcelona Borges.

Piłkarze Barcelony zdobyli komplet punktów, ponieważ od początku grali skutecznie i szybko, przy tym umiejętnie się bronili, a bramkarz Johan Sjostrand kilka razy znakomicie interweniował. Hiszpańscy piłkarze kontrolowali przebieg meczu i pilnowali kilkubramkowej przewagi. Gospodarze w pierwszej połowie popełnili błędy, niecelnie strzelali i tracili bramki po kontrach. Trener Bogdan Wenta próbował zmienić ustawienie rozgrywających, ale niewiele to pomogło.

Po przerwie kielczanie poprawili grę w obronie i goście mieli większe trudności ze zdobywaniem bramek. Piłkarze Vive Targi grali szybciej, ich akcje były pomysłowe i dokładnie rozgrywane. Gospodarze zmniejszyli przewagę Barcelony z siedmiu do  czterech goli.

Trener Barcelony Xavier Pascual wziął czas, a jego zawodnicy powrócili do uważnej i  zespołowej gry, szybko zwiększyli przewagę, która w 51. min wynosiła już dziewięć bramek. Ambitnie grający piłkarze Vive Targi nie byli w stanie nic więcej zrobić w pojedynku z  utytułowanymi rywalami i nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli grupy A.

Vive Targi: Marcus Cleverly, Kazimierz Kotliński - Michał Jurecki 2, Patryk Kuchczyński 3, Mateusz Jachlewski 1, Piotr Grabarczyk, Daniel Żółtak, Tomasz Rosiński oraz  Witalij Nat 5, Mateusz Zaremba 6, Mariusz Jurasik 1, Paweł Podsiadło 1, Rastko Stojković 4, Henrik Knudsen 1, Mirża Dżomba 2.

FC Barcelona: Johan Sjostrand - Raul Entrerrios 4, Cedric Sorhaindo 3, Cristian Ugalde 5, Iker Romero 11, Laszlo Nagy 1, Albert Rocas 2 oraz Jesper Noddesbo 4, Victor Tomas, Magnus Jernemyr, Konstantin Igropulo 3.

Kary: Vive Tragi - 4, FC Barcelona - 2 minuty.

Sędziowie: Michal Badura i Jaroslav Ondogrecula (obaj Słowacja).

Widzów: komplet - 4000.