Rywale Lecha tylko remisują

Piłkarze FC Salzburg, rywale Lecha Poznań w fazie grupowej Ligi Europejskiej, zremisowali z Austrią Wiedeń 1:1 w meczu 18. kolejki tamtejszej ekstraklasy. Obrońcy tytułu pozostali na trzeciej pozycji w tabeli.
Prowadzenie dla Salzburga uzyskał w 28. minucie Holender David Mendes, a wyrównał cztery minuty przed końcowym gwizdkiem sędziego Aleksandar Dragović. Poprzednie trzy spotkania ligowe zespół trenera Huuba Stevensa wygrał.

Ostatni mecz grupy A Ligi Europejskiej FC Salzburg - Lech odbędzie się w 16 grudnia o godz. 19. Na własnym boisku mistrz Polski, który już zapewnił sobie awans do 1/16 finału, wygrał 2:0. Stawką meczu może być jednak pierwsze miejsce w grupie - jeśli Lech Poznań wygra z Austriakami, a Manchester City straci punkty w meczu z Juventusem Turyn piłkarze z Poznania zakończą grupowe rozgrywki na pierwszym miejscu.