Morgenstern znów najlepszy. Małysz dziewiąty

Adam Małysz zajął dziewiąte miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer. Wygrał Austriak Thomas Morgenstern. Kamil Stoch był 16.
Na drugiej pozycji uplasował się Fin Ville Larinto, a na trzeciej Szwajcar Simon Ammann. Zwycięzca konkursu Morgenstern triumfował także w sobotnich zawodach i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

W pierwszej serii Małysz po skoku na odległość 126,5 m był jedenasty. Prowadził Morgenstern - 135 m, a Stoch zajmował 19. miejsce. Obrońca Pucharu Świata Ammann wylądował na 134 m i był czwarty. W finale Morgenstern wylądował po dobrym technicznie skoku na 137 metrze i zapewnił sobie zwycięstwo. Małysz uzyskał 129,5 m.