Borussia przegrała, rekordu nie będzie

Borussia przegrała, rekordu nie będzie

Borussia Dortmund nie została najlepszą w historii drużyną rundy jesiennej niemieckiej ekstraklasy. W ostatniej tegorocznej kolejce przegrała we Frankfurcie nad Menem z Eintrachtem 0:1 i na półmetku sezonu ma 43 pkt. Pięć lat temu Bayern Monachium zdobył 44.
Ekipa z Dortmundu zdominowała jesienne rozgrywki Bundesligi. Ustanowiła ligowe rekordy wygrywając osiem kolejnych spotkań wyjazdowych i nie przegrywając 15 meczów z rzędu. Do osiągnięcia największej w  historii liczby punktów w rundzie potrzebowała zwycięstwa we Frankfurcie, ale przegrała 0:1.

Jedynego gola zdobył w 87. minucie Grek Theofanis Gekas, który z dorobkiem 14 trafień otwiera klasyfikację strzelców niemieckiej ekstraklasy. Cały mecz w barwach Borussii rozegrał Łukasz Piszczek, a Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski pojawili się na boisku w drugiej połowie, odpowiednio w 64. i 73. minucie gry.

Dortmundczycy przegrali w rundzie dwa spotkania - pierwsze (22 sierpnia z Bayerem Leverkusen 0:2) i ... ostatnie. We Frankfurcie po raz pierwszy w sezonie stracili punkty w roli gości.