Pewne zwycięstwo Arsenalu - Fabiański zachował czyste konto

Pewne zwycięstwo Arsenalu - Fabiański zachował czyste konto

Piłkarze Arsenalu Londyn pokonali bez problemów na wyjeździe Birmingham City 3:0 w meczu 21. kolejki angielskiej ekstraklasy. W bramce "Kanonierów" wystąpił Łukasz Fabiański.
Pierwszą bramkę dla Arsenalu zdobył w 13. minucie z rzutu wolnego wracający po kontuzji Robin van Persie. Na 2:0 podwyższył strzałem z okolic linii pola karnego Samir Nasri, a wynik ustalił w 66. minucie Roger Johnson, który interweniował tak niefortunnie, że trafił do własnej bramki. Fabiański spisał się bez zarzutu - w pierwszej połowie popisał się efektowną interwencją po rzucie wolnym rywali.

Mimo zwycięstwa "Kanonierzy" pozostali na trzecim miejscu w tabeli, bowiem wicelider Manchester City pokonał u siebie Blackpool 1:0. Wynik mógł być bardziej okazały, ale w 36. minucie Argentyńczyk Carlos Tevez nie wykorzystał rzutu karnego.